Willa

Willa Pod Zegarem, na której frontonie znajduje się figurka Pana Jezusa a powyżej zegar, to obecnie największy budynek w Kopańcu(1200m2) o dość ciekawej i długiej histori. Została wybudowana w 1902r. i za czasów przedwojennych mieściła w swoich murach zgromadzenie sióstr zakonnych.

Za czasów PRLowskich przeszła w ręce firmy państwowej, takich jak wiele, która daleka była od dbania o historyczny budynek, bo po co? I taki stan rzeczy trwa aż do 2007 roku, kiedy to para zapaleńców zamarzyła sobie,aby przywrócić go do dawnej świetności.

Pokoje

Pragnęliśmy, aby wystrój wnętrz nie odbiegał charakterem od całości budynku i wszystkie pokoje gościnne urządziliśmy starymi odrestaurowanymi meblami.Pokoje są przestronne i słoneczne z uwagi na duże okna oraz wyposażone w nowoczesne łazienki. Na parterze znajduje się duża sala jadalna, w której oferujemy śniadania i obiadokolacje domowej roboty.

Historia Willi Pod Zegarem

Willa pod zegarem, na której frontonie znajduje się figurka Pana Jezusa a powyżej zegar, to obecnie największy budynek w Kopańcu(1200m2) o dość ciekawej i długiej historii. Została wybudowana w 1902r. i za czasów przedwojennych mieściła w swoich murach zgromadzenie sióstr zakonnych. Za czasów PRLowskich przeszła w ręce firmy państwowej, takich jak wiele, która daleka była od dbania o historyczny budynek,bo po co? I taki stan rzeczy trwa aż do 2007r, kiedy to para zapaleńców zamarzyła sobie,aby przywrócić go do dawnej świetności. To byliśmy my. W 2008r. przeprowadziliśmy generalny remont dachu, a w 2009r. podjęliśmy prace remontowe wewnątrz budynku.

Wyremontowaliśmy parter i piętro z zachowaniem ich historycznego układu. Oknom, stolarce drzwiowej i werandom został przywrócony dawny blask. Na urok tego obiektu wpływa to, że zachowały się tu oryginalne kamienne schody, drewniane podłogi i balustrady. Ciągle jeszcze rękawy mamy zakasane, bo jak widać na zdjęciach elewacja jeszcze nie skończona, a krzyż i dzwon też zamierzamy poddać renowacji.

Close Menu